ScrollToTop

Według szacunkowych danych w Polsce z autyzmem zmaga się około 20 tysięcy dzieci. Wszystkie wymagają nie tylko indywidualnego podejścia, ale również szczególnie intensywnego wsparcia. Pierwsze objawy autyzmu najczęściej uwidaczniają się w okresie przedszkolnym. Dzięki temu bardzo szybko można też zatroszczyć się o odpowiednią opiekę, między innymi dzięki wyborowi właściwej placówki edukacyjnej. Dziś wybór obejmuje również specjalne przedszkole przeznaczone dla dzieci z autyzmem.

przedszkole dla dzieci z autyzmem

Proces wychowawczy w przypadku dziecka autystycznego nie należy do najłatwiejszych i często nie może obejść się nie tylko bez większej uwagi, ale również cierpliwości ze strony rodziców maluchów. Kluczowe znaczenie ma w jego przypadku terapia, która pomaga dziecku wyjść z autyzmu. Nic więc dziwnego, że im szybciej zostanie ona podjęta, tym lepiej.


Po zdiagnozowaniu autyzmu u dziecka, dużą rolę odgrywa terapia ułatwiająca mu dalszy rozwój. Przyjmuje się, że im szybciej zostanie ona podjęta, tym bardziej satysfakcjonujące okażą się jej końcowe rezultaty. Kiedy dziecko autystyczne osiąga odpowiedni wiek, warto więc zapisać je do odpowiedniego przedszkola. Tam można mieć pewność, że osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, będą dbać o jego rozwój. W przedszkolu każde dziecko posiada Cień – specjalnego opiekuna, podpowiadacza. Przedszkola oferują też dogoterapię, a więc terapeutyczne zajęcia z udziałem psa.