ScrollToTop

Zajęcia Hipoterapii w ofercie naszej placówki

hipoterapia 01Nasz ośrodek w ramach codziennych zajęć z podopiecznymi oferuje nie tylko sesje z psychologiem, logopedą czy fizjoterapeutą, ale zapewniamy też cykliczne spotkania w ramach dogoterapii oraz hipoterapii.

Zajęcia z psychologiem

psycholog 01 20190402 0105 Celem zajęć jest usprawnianie funkcji odpowiedzialnych za rozwój psychomotoryczny dziecka. Podczas zajęć z psychologiem rozwijane są umiejętności społeczne, np.

Indywidualna Terapia Logopedyczna

logopeda 03 20190326 0735Indywidualne zajęcia logopedyczne odbywają się wg ustalonego programu terapeutycznego. Mogą w nich uczestniczyć dzieci po diagnozie, na podstawie wywiadu z rodzicami oraz badania logopedycznego.

Indywidualne Zajęcia Korekcji Wad Postawy

korekcja wad 00Są to zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutę, który opracowuje dla dziecka indywidualny zestaw ćwiczeń korekcyjnych oraz masaży. Ich celem jest zaspokojenie potrzeby stymulacji sensorycznej w zakresie dotyku, korekta wad postawy oraz poprawa motoryki małej i dużej dziecka

Zajęcia z Muzykoterapii

muzyko terap 00Dobry, a zatem przede wszystkim dający efekty program zajęć muzykoterapii, musi być skonstruowany w oparciu o różne czynniki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach muzykoterapii, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb i upodobań każdego dziecka.